Značka AustriAlpin

Zpracování kovů má v údolí STUBAI velmi dlouhou tradici a první zmínka pochází ze 14 století. V roce 1930 zde začali naši předkové vyrábět karabiny a jejich výroba se postupně rozrůstala, až v roce 1996 jejich potomci a přátelé rozhodli zaměřit na výrobky, které poskytují maximální bezpečnost pro lidi, kteří pracují a „hrají si“ ve výškách a tak založili firmu AustriAlpin vertriebs GmbH.
Proč vyrábíme v Rakousku?
AustriAlpin se od té doby velmi rozrůstá, ale my stále věříme kvalitám know-how našich odborníků a proto stále vyrábíme ve Fulmpesu, v srdci Tyrolska. Díky této poloze jsme schopni zajistit termíny dodání a cenu příznivou po celé Evropě a hlavně minimalizujeme náklady na znečištění z přepravy na velké vzdálenosti.
Dalším bonusem je, že poskytujeme pracovní příležitosti u nás v regionu a pomáháme tak místním obyvatelům. Ačkoliv má Rakousko velmi přísné ekologické zákony, i přes vyšší náklady je kvůli naší přírodě rádi dodržujeme.
Jsme specialisté na horolezecké vybavení. Soustředíme se na to, v čem jsme nejlepší – zpracování kovů.
Inovativní vývoj a řízení jakosti je pro nás to nejdůležitější. V procesu vývoje úzce spolupracujeme s naším týmem špičkových a lezců, horolezců a horských vůdců. Všechny naše výrobky interně testujeme před tím, než získají certifikaci od nezávislých třetích stran jako je rakouská AUVA (úrazová pojišťovna), CEN (evropský Výbor pro standardizaci) a UIAA
(mezinárodní unie horolezeckých asociací).
Velmi si budeme vážit Vašich názorů a postřehů, protože naše heslo „it would only be metal without our souls – bez naší duše by to byl jen kus železa“ znamená, že každý – od toho kdo zpracuje železo, přes člověka, který karabiny zabalí, přes prodavače, který Vám karabinu prodá, až po Vás, kteří karabinu použijete na skále – každý je součástí tohoto výrobního procesu a na konci je prostě karabina víc než jen kus kovu!
Užívejte si zábavu na skále, na ledu i ve vzduchu a hlavně „RESPECT GRAVITY“
YouTube video